İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz, İl Özel İdaresi destekleriyle Çayır-Mera ve Yem Bitkileri Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi kapsamında çiftçilerimize yonca, korunga, fiğ, silajlık mısır, yem bezelyesi, kara  buğday tohumu dağıtıldı.
Kelkit Kaymakamlık bina önünde yapılan tohum dağıtım törenine Gümüşhane Valimiz Sayın Okay Memiş, Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz, Kelkit Belediye Başkanı Vekili Gül Ok, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Edip Birşen, İlçe Müdürü Bahadır Nasuhbeyoğlu, kurum müdürleri ve üreticiler katıldı.
Törende konuşan Valimiz Sayın  Memiş, en büyük ilçe konumundaki Kelkit'in adeta Gümüşhane'nin dinamosu olduğunu, tarım ve hayvancılık açısından önemli bir merkez olduğunu belirterek, Türkiye'nin 8.hayvan ihtisas organize sanayi bölgesini Kelkit'e kuracaklarını söyledi. Gümüşhane'nin büyükbaş hayvan varlığının il genelinde 75 bine ulaştığını, son bir yılda 10 bin civarında büyükbaş hayvan artışı olduğunu belirten Valimiz Sayın Memiş, göreve geldiği günden beri köylerde mutlaka hayvan ahır ve mandıralarını özellikle ziyaret ettiğini, çiftçilerin taleplerini dinleyerek yerinde çözüm üretmek için çaba içerisinde olduklarını kaydetti.
Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz ise Kelkit'te ki vatandaşların en önemli geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunu belirterek, "Bir ülkenin yükselişi de çöküşü de tarımla olur. En ufak kıtlıkta o arabalar ve apartmanlar fayda sağlamayacaktır. Tarım bir ülkenin en önemli girdisidir, dayanağıdır. Dün olduğu gibi bugün de her zaman elleri bereket kokan çiftçilerimizin yanında olacağız. Bugün herkes kırsalı terk edip şehirlerde yaşarken bizler için fedakârlık yapan çiftçilerimizin biz her zaman yanında olacağız" dedi.